rozmowa w języku obcym

Posługiwanie się językiem obcym jest obecnie nie tylko atutem, ale wręcz koniecznością w dzisiejszych czasach. Nauczenie się go wymaga czasu, cierpliwości i wytrwałości. Jedne języki są prostsze, a inne trudniejsze do nauki.

Co jest najbardziej problematyczne podczas uczenia się języka obcego?

Poprawna wymowa i pisownia to największe trudności w nauce języka obcego. Tym bardziej, że w Polsce wymawia się słowa tak samo, jak są napisane – wręcz litera po literze. W przypadku języków obcych pojawia się już problemy. Bardzo często jest tak, że wymowa jest zupełnie inna od pisowni i dodatkowo trudno jest ją zapamiętać. Pomijanie niektórych liter czy zmienianie ich wymowy w zależności od różnych zasad, jest nie lada wyzwaniem. Nic więc dziwnego, że tak trudno jest nauczyć się koreańskiego czy chińskiego Europejczykowi. Tłumaczenie sobie języka obcego i uczenie się go na pamięć, nie przynosi oczekiwanych efektów. Samo nauczenie się gramatyki na pamięć, ale nieumiejętne jej używanie w praktyce również stanowi utrudnienie. Dużym problemem jest też słomiany zapał i brak motywacji. Tak samo jest z niezrozumieniem materiału.

W językach obcych jest cała masa homonimów, czyli wyrazów tak samo brzmiących, ale o wielu znaczeniach. Bardzo łatwo jest wówczas o pomyłkę. Zapamiętanie definicji do każdego z nich jest nie lada wyzwaniem. Problemy podczas nauki języka obcego jest brak praktykowania go w prawdziwym życiu i obawa przed mówieniem. Bez konwersowania z native speakerami trudno jest poznać wszystkie niuanse języka, mówić z prawidłowym akcentem. Wiele osób jest wręcz przerażonych mówieniem w języku obcym, co stanowi ogromna blokadę i spowalnia naukę. Zastanawianie się nad tym, jakiego czasu powinno się użyć, tylko wszystko utrudnia i na końcu wolimy się wcale nie odzywać, niż powiedzieć coś źle.

Jaki język obcy jest łatwy do nauki dla Polaka?

Za najłatwiejszy język do nauki uznaje się język angielski – słowa nie są długie, nie ma też większych problemów z odmianą czasowników, a sam język jest powszechnie stosowany na całym świecie. Dalej jest język hiszpański z prostą wymową i zrozumiałą gramatyką. Zaletą hiszpańskiego jest to, że większość słów wymawia się tak, jak się pisze. Jako, że język ten należy do grupy języków romańskich, Polakowi stosunkowo łatwo jest go opanować. To samo dotyczy języka włoskiego, który jest jeszcze prostszy. Zarówno wymowa, jak i akcentowanie są bardzo podobne do naszego rodzimego języka. Nawet gramatyka nie jest trudna do opanowania. Okazuje się, że języka szwedzkiego także nie jest trudno się nauczyć Polakowi – relatywnie prosta gramatyka i wymowa. Nikogo chyba nie zdziwi, że nietrudno jest nauczyć się języków z tej samej rodziny, czyli języków słowiańskich typu rosyjski czy czeski.

3 thoughts on “Jaki język obcy jest najłatwiejszy do nauki dla Polaka”

  1. Mało profesjonalny tekst, pierwsze zdanie i już jest „Tym bardziej, że Polsce wymawia się słowa tak samo”. „Dalej jest jeżyk hiszpański”. Może czasem warto chociaż raz przeczytać tekst przed publikacją?

  2. Co proszę? Dla Polaka najlatwieszy angielski?
    Najłatwiejszy dla Polaków będzie przecież słowacki bo do niego nam najbliżej… I inne słowiańskie języki.
    Kto to pisal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *